Anarchist Writers basımından çevirim aşamasındadır.

(anarsistsss@autistici.org)

(twitter.com/anarsistsss)

Anarşist SSS

Cilt 1

Anarşizmin neyi savunduğu, nereden geldiği ve anarşistlerin bugüne kadar neler yaptıkları. Başlıca anarşist düşünce okullarını ve aynı zamanda önemli anarşistleri ve ilgili düşünürleri sunar.

Anarşistlerin neden hiyerarşiye, kapitalizme ve devlete karşı oldukları. Bunların neler oldukları ve özgürlükleri nasıl engelledikleri. Toplumsal hiyerarşilerin ve ekonomik sınıfların olumsuz doğaları ve etkileri.

Kapitalist ekonominin neden bir ideoloji olduğu, ama bir bilim olmadığı. Anarşistlerin neden kapitalizmin sömürücü olduğunu düşündüğü. Ekonomi ders kitaplarında tavsiye edildiği şekilde bir toplumu yönetme çabasının doğurduğu son derece olumsuz sonuçları ortaya koyar.

Ekonomi ve siyasetin neden ayrı tutulamayacağını ve birinin diğerini nasıl etkilediğini anlatır. Sermayenin toplumu nasıl etkilediğini ve medya, emperyalizm, milliyetçilik, devlet müdahalesi ve teknolojiyi tartışır.

Ekolojik buhranın köklerine genel bakış ve anarşistlerin neden sıklıkla önerilen pek çok çözümü yetersiz gördüğü (işleri daha kötü yapmadıkları zaman).

Hayır, değildir. Anarşizmi ve tarihini biliyorsanız, zaten neden böyle olduğunu bilirsiniz.

Burada anarşistlerin neden Siyah ve Siyah ve Kırmızı bayraklar taşıdıkları ve daire-içinde-A kullandıkları anlatılır. Bunların ne anlam taşıdıkları ve nereden geldikleri.

Cilt 2

Anarşist Kütüphane

Bu bölümde The Anarchist Library sitesinden bazı çeviriler yer almaktadır.

BAŞA DÖN