ANARCHISMUS.ORG:
FSA 

Navigace


Hledáme spolupráci
Hledáme spolupracovníky, kteří by nám pomohli zejména svými zkušenostmi s provozováním webserveru a znalostmi PHP skriptů a HTML. V případě zájmu pište zde.

Vyhledávání v článcích

rozšířené hledání


Počet návštěv:
[CNW:Counter]


loginZprávy FSA | Z domova | Ze zahraničí | Naše hnutí | AČK-ABC-CNA | Kultura | Černorudý humor | English & other languages

Útok na projekt Autistici.org
Autor: Jindřich Lacina - 29.08.2004 - verze pro tisk

V těchto dnech probíhá právní útok na italský nekomerční webový projekt Autistici.org / Inventati.org, působící v duchu antifašismu, antirasismu a antisexismu. Důvodem byla webová prezentace, namířená proti italské železniční společnosti Trenitalia, která se podílí na transportech vojenského materiálu, používaného italskými jednotkami ve válce v Iráku.

Firma podala na projekt, který stránku hostoval, žalobu k milánskému soudu a požadovala nejen okamžité odstranění stránky, ale i oznámení ve dvou celostátních novinách, že stránka byla odstraněna (na náklady projektu) a žádné další odkazy na oficiální prezentaci Trenitalia.

Soud již uznal požadavky Trenitalia a server byl v jednom z prvních kroků přinucen stránku odstranit.

Jedná se o citelnou ránu dobrovolnému projektu, který v tuto chvíli hostuje 3500 mailových účtů, 450 mailinglistů, 350 webových prezentací a více jak 16.000 přihlášených uživatelů v diskusích. Po nedávných finančních problémech, kdy uživatelé byli požádáni o finanční příspěvky kvůli rostoucím nákladům na provoz serveru, celý projekt čelí problému dalšího přežití.

Více zde nebo zde.

Patřičně upravenou internetovou stránku Trenitalia si můžete prohlédnout zde.

Autor: Jindřich Lacina

Hodnocení článku
Zatím hlasovali méně než tři čtenáři.
1 2 3 4 5
Ohodnoťte známkou jako ve škole.

Diskuzní fórum
  Datum Autor Předmět
  29.08.2004    hospodin    diky

.: Již vyšlo 33. číslo časopisu Svobodná Práce. Obsahujet mj. několik materiálů o novém fenoménu žoldnéřských korporací, dva články o anarchistické ekonomice, komentáře a analýzy současného vývoje v ČR i zahraničí. Objednávejte na kontaktech FSA-MAP nebo žádejte u svých distributorů.


Naše tipy:

.: Přečtěte si Prohlášení Antifašistického odporu Kladensko. AOK vznikl na podzim roku 2003 jako reakce na neustále se zvyšující počet útoků na mladé lidi ze strany místních neonacistů a fašistických hooligans.

.: POZOR!!!
Byly obnoveny stránky AFA. Mají novou doménu www.antifa.cz a plánuje se jejich celková reorganizace. Každopádně opět můžete využívat plně funkční sekci monitoringu neonacistů.

Anketa
Jaký máte názor na odstoupení P. Přibyla a celou kauzu?
Hezké, ale takových lidí je mnohem více. Měli by být nalezeni a přinuceni k rezignaci. 16% (9 hlasů)
Hezké, je to sice odporné, ale dnešní politici se de facato chovají úplně stejně. V důsledku je téměř jedno, kdo je na daném postu. 55% (31 hlasů)
Zapojím se do takové iniciativy a budu se účastnit dalších protestů 4% (2 hlasů)
Je mi to jedno. 5% (3 hlasů)
Kauzu nesleduji 5% (3 hlasů)
Pánové Přibyl a Slezák konali záslužnou práci 14% (8 hlasů)

::: Chystané akce :::

Novinky e-mailem

bližší info